+48 575 365 784 miedzybrodzie.net@gmail.com

Mała Pętla Beskidzka

Wycieczka 1-dniowa - Żywiec, Szczyrk, Salmopol, Wisła, Istebna, Koniaków.

MAŁA PĘTLA BESKIDZKA

Żywiec – Szczyrk – Wisła – Istebna – Koniaków

Wyjazd 8:00-8:30

Żywiec: przyjazd o godzinie 9.00. Zwiedzanie Starego Zamku należącego do Komorowskich i Habsburgów. Mieści się tam obecnie muzeum, w którym można zobaczyć stałą wystawę nawiązującą do historii i tradycji Żywca. W zbiorach znajdują się m.in. stroje Górali Żywieckich, wyroby ludowe np. instrumenty, stroje kolędników. Obok znajduje się park zamkowy, uznany za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jego atrakcjami są park miniatur, przedstawiający okoliczne dwory i pałace, a także mini zoo prezentujące faunę regionu Żywiecczyzny.

Szczyrk: spacer po centrum miasta, możliwość zobaczenia miejscowej skoczni narciarskiej oraz Sanktuarium Matki Bożej „Na Górce” z widokiem na górę Skrzyczne.

Wisła: przejazd malowniczą trasą przez Przełęcz Salmopol. Przyjazd do Wisły, rodzinnego miasta skoczka narciarskiego, Adama Małysza. Zwiedzanie kompleksu skoczni narciarskiej w Wiśle Malince, możliwość wyjechania na wieżę widokową. Przyjazd do Wisły Czarnego, gdzie mieści się zapora przy Jeziorze Czerniańskim. Następnie przejazd do centrum, gdzie znajduje się m.in. Park i Dom Zdrojowy, amfiteatr im. Stanisława Hadyny, pomnik Juliana Ochorowicza. Niewątpliwą atrakcją jest Aleja Wiślańskich Gwiazd Sportu.

Istebna: przyjazd do Istebnej przez Przełęcz Kubalonka, z której można podziwiać piękne beskidzkie widoki. Na miejscu zwiedzanie muzeum etnograficznego – Chata Kawuloka.

Koniaków: zwiedzanie Muzeum Koronki, gdzie można zobaczyć przedmioty wykonane z pięknej koronki koniakowskiej. Przejazd przez Koczy Zamek, skąd rozpościera się panorama Beskidu Śląskiego, czas wolny w regionalnej karczmie.

Powrót do Międzybrodzia Bialskiego przez Milówkę i Węgierską Górkę.
Przyjazd: 18:00-19:00

Koszt wycieczki: 65 zł/os

Cena obejmuje:

– opiekę pilota

– ubezpieczenie NNW

– przejazd autokarem o podwyższonym standardzie

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 25-40 zł/os (w zależności od wybranego programu)

zamek-w-zywcu